KONEC DENÍKU ŠTĚŇÁTEK U NÁS..

TĚĎ UŽ BUDOU PSÁT ZPRÁVY NOVÍ MAJITELÉ…

UBĚHLO TO RYCHLE, BYLO TO NÁROČNÉ, ALE MOOC KRÁSNÉ OBDOBÍ.

VŠEM MOC DĚKUJI ZA POMOC, SPOLUPRÁCI, RADY, PROSTĚ ZA VŠECHNO.

DÍKY

 

 

15.7.2012

Tínuška se také dočkala a dnes odcestovala za novou rodinou. Cestou ji doprovodila také její maminka Alenka, kterou jsme cestou zpět k domovu vzali do ZOO. Úžasná zkušenost, doporučuji.

14.7.2012

se štěňátky jsme se vypravili na návštěvu kamarádky na Pulčiny.

 

Krásná socializace s dospělou boxerkou Mojou:-) Krásně si pohráli.

9.7.2012 – 10.7.2012

tyto dny se stěňátka procházejí po okolí, chodíme na delší procházky také po cyklostezce což je výbornou socializací – kola, brasle. První reace utéct vystřídala pohodová chůze, sice si ještě kol všímají, protože hučí, no budem dále trénovat. Odměna bývá v podobě častání v Bečvě a plavání. Už plave i Tínka a krásně reaguje na svoje jméno. Po procházce většinou usínají:-)  Krásně reaguje na svoje jméno.

8.7.2012

Končím tímto deníček pro Arthura a Atreye, dnes po obědě se vydali na cestu za svými novými rodinami do daleké Itálie. Už jen Tínka čeká na návrat své rodinky z dovolené a také se za ní vydá:-) No aspoň tu Ari není ještě tak sám:-)

Dopoledne jsem je stihla ještě všechny učesat, aby jim to slušelo, neboť i Tínka měla velký den. Odpoledne je čekala socializace na Vsetínské šou – Punťa šou (je to přehlídka pejsků všech plemen a velikostí, předvádějí se v chůzi a také v tom co všechno umí.

Tínka se účastnila společně s bráchou Aramisem – a také se dostali na přehlídku jako štěňátka Bernského salašnického psa. Stejně se tam také předvedlo štěňátko Irského vlkodava a také malá Boxerka.Všichni si vysloužili pamlsky a krásnou knížku o výchově pejsků.

Večer měli ještě Tínka s Arim návštěvu – malou slečnu Anglického bulteriéra – krásná a moc hodná. Krásně si pohráli. A malá slečna se určitě ještě v týdnu zastaví.

7.7.2012

Dnes se jde k vodě! Dopoledne jsem probudila spáče a vyrazili jsme procházkou k vodě. Jéé to bylo radosti (no foťák odpočíval doma, škoda), napřed mi utekli potvůrky do potoku a šli po potoce dolů, pak zase po souši. Dorazili jsme k Bečvě a to byla radost veliká:-)

Vody se nebojí – krásně se brouzdají a dokonce i plavou Atrey už si dal pár prvních temp.

Odpoledne to zajdeme zkusit ještě jednou:-)

Odpoledne zase vycházka k vodě – noo fotky nejsou, prostě to nešlo:-(

K věčeru dojela na rozkučku s Arthurem a Atreyem Zuzka a Soňa.

Máme odčerveno.

6.7.2012

zase vedro:-(

Štěňátka řádí ráno, pak ulehnou a jen tak chodí na vodu… do lavoru se čvachtat…

Odpoledne jsem museli jet pryč tak si šla odpočinout domů – celé to prospala a pak se po probuzení mohla mazlit s návštěvou bratrance Davida z Prahy a jeho rodinou:-) pořídila se nějaká videa tak jak budou hotová budou také zde k nahlédnutí.

Večer udeřila bouřka také u nás – blesky lítali jeden za druhým, bylo to jako ve dne – déšť – no pršelo, aby se neřeklo.. 🙂 Prďolky to celé statečné prospali.

5.7.2012

Dnes ráno bylo pro štěnda také výletní – vzala sjem je na malou procházku po cyklostezce, cesta byla pomalá, šli celkem hezky:-) Došli jsem až k mostku přes Bečvu, kousek k potoku a tooo bylo radosti – vodička – lítání, cákání. Nyní už spokojeně chrní neb se nám tu zase hodně oteplilo.

4.7.2012

Dneska má velký den Athos – přijede si pro něj nová rodina z dalekého Nekoře, kde bude bydlet u rodinného domu s velkou zahradou.

Athosek mám odcestoval a také docestoval v pořádku,sám si řekl kdy potřebuje venčit:-) Moc děkujeme za dárečky, milou návštěvu a také se budem těšit na fotečky a zprávičky.

Ostatní aby jim nebylo líto se vydali také na výlet  se Soňou a Zuzkou – socializační do města a pak se podívat za Mončou a Peťou a jejich smečkou borderek, kam chodíme pást ovečky s Alenkou:-)

Štěňátka byla moc hodná a zvládla to celé na jedničku.a také je pár fotek a videí, které dala dokupy Zuzka.

2.-3.7.2012

V horkých dnech je to těžké – ráno nám štěnda vstávají mezi 3-4 hodinouráno na venčení, pijí více tak je to poznat, baští sice také, ale spíše ráno a hodně večer. V noci jim necháváme krmítko u nich, aby si mohli vzít i v noci, neboť přes den jen polehávají a spí. Jak se ochladí na jim příjemnější teplotu – chodí se cachtat do lavorku, lítají s hračkama. Dnes za nimi došli děti od sousedů – porádně se s nima vyřádili, pak si štěnda dala okružní cestu přes zahradu a pomalinku začala uléhat ke spánku.

Zítra tj. 4.7. má velký den Athosek – pojede do nového domova do Orlických hor:-) je to moc mazlivý klučíka má rád když se může mazlit na klíně:-) no zatím si to ještě může užívat. Jak vyroste bude to asi složitější:-)

1.7.2012

tak dneska bylo sice parno, ale statečně jsem se vydali do psí školky na náš cvičák. Bylo to krátké a jen velmi zlehka taková malá socializece s jinými pejsky. fotky zde zde

Jestě nás čekala jedna malá návštěva u páníka babičky Cherylky – tam štěnda zakotvila v chladné garáži a odmítla jaký koliv pohyb. takže fotky snad nějaké budou ale asi nic moc:-) Po návratu zase společně ulehla na kamennou podlahu a spala až do večera.

30.6.2012

velmi horký den:-(( ráno je to ještě v klidu, štěňátka si hrají dovádějí, ovšem kolem 9-10 se přesunou na kamennou podlahu a spí až do odpoledne, pouze se chodí napít..

Za to večer to je jak urgán, hned jsou tu a hned zas jinde, zajímá je všechno, tedy hlavně zahrádka – lílie, jiné kytky, stromky..

Ovšem nejvíce se jim líbí mísa plná vody do které se chodí ráchat:-)) čabrají vodu na sebe, ven, tak je chodím a dolívám.

No a zítra jdou poprvé do školky – tak jsem zvědavá jak se jim tam bude líbit:-)

29.6.2012

Ráno to bylo venčení honem honem – jak byla štěnda ulítaná z večera vypili skoro celou napáječku takže to bylo ráno velmi akutní:-). Ráno se hezky proběhli, nabaštili a zase spokojeně usnuli.

Dopoledne čekal výlet na Atreye a Arthura – cesta na veterinu, pro doklady potřebné k jejich odjezdu. Po návratu spokojeně usli, za to jejich bráškové a ségra ožili a zase řádili. Moc si oblíbili vodu v míse co mají na zahradě, čvachtání a hopkání to je jejich.

Odpoledne měli na svačinku tvaroh – jé ti měli radost, ještě pak každý dostal kostičku a spokojně si ji každý rozžvýkal:-)

Je 7 večer na teploměru 28 na slunci – štěnda spinkají.

28.7.2012

Dnes vyučovací den: budem pokračovat v nácviku přivolání, celkem jim to jde, dále první den zkouška chůze na vodítku:-)

Plán je první noc venku v kotci.

Venkovní hraní.. no foťák byl později takže čvachtání tam není:-((

Chůze na vodítku – noo sranda to byla hlavně pro nás a ne pro mrňata:-)) No celkem jim to šlo za mňamku skoro hladce – žádné válení se nekonalo, až tedy na jedno štěndo, které prostě na vodítku chodit nechtělo, nakonec se taky rozešlo:-)

Večer po návratu z pasení, kde byla Aluška – myslela jsem, že někdo těm malým svištíkům nalil redbul:-)) no to byli derby, lítání, honění, hraní.. cca v 10 pomalu začali usínat:-D

No a také Atrey a Arthur mají již své rodiny – pojedou až za hranice do Itálie, budou bydlet v oblasti hor nedaleko Trenta.

27.6.2012

obojky nosí už bez drbání – reakce na očkování žádná:-)

Jsou čím dál odvážnější a Alenka si s nima více hraje a účí je co a jak. Jedno štěně se zdraží na louce a už mu dává nafrak:-) fungujeto, pak raději chodí pohromadě.

Večer jsem je už chtěla nechat na noc v kotci, no ale ještě jsem je vzala domů.  zkusíme to zítra.

Mají slíbený opět tvaroh:-)

Na svačinku si pochutnali na jogurtu, což je pro ně velká mlska:-)

26.6.2012

Dneska jsme opět uplatnili režim štěňátkům – po probuzení vyvenčit, projít se po zahradě, hrát si, do kotečku – na baštu a odpočinek, spánek. Začíná se to osvědčovat. Jsou čím dál zvědavější a pouštějí se na návštěvy na dvorek, ke košaru s husama a po celé zahradě.

V podvěčer nastal čas na výlet – krátký, ale výlet. Návštěva veteriny proběhla v naprostém pořádku, jen jeden šmoula se tam stihl vyčůrat, ostatní nic. Máme naočkováno a další píchanec až 17.7.2012. V ordinaci byla štěnda naprosto spokojená, dokonce se si tam i lehali, tak snad jim to vydrží, že budou jezdit nebo chodit jen na očkování:-)

Ještě jedna zpráva – už se nám vybarvují očka do tmavě hněda:-)

25.5.2012

Štěňátka mají poprvé obojky – no jsou v pohodě jen to trochu připomíná blechatého psa:-)) ale ke konci dne už to byla zcela v pohodě.

24.6.2012

Zase nastalo vedro… no po úspěchu s bazénem jsem štěňátkům nabídla prádelní mísu místo bazénku, který jim vydržel jen chvilku. Měla úspěch a konečně se Atrey a Athos mohli vydovádět v jejich cachtání – snaží se vždycky vyhrabat vodu s napáječky, při tom rádi pozorují bublinky a cákající vodu. Tak se mohli plně realizovat.. a Já jen dolívala vodu 🙂

Byla jsem s Jessicou na výstavě tak jsem jim dovezla nové oboječky, nějaké mlsky a také jejich milované kuřecí křidýlka.

23.6.2012

Dneska se štěňátka vydala na dlouhou cestu autem (cesta cca 1 hodinu, což byla pro ně premiéra), dostali jsme pozvání od kolegyně z bývalé práce na každoroční akci grilování k příležitosti svátku Jana.

Jelikož tam měli být i děti, vzala jsem sebou štěňátka a kamarádku Soňku jako pomoc při hlídání. Bylo to mooc fajn, štěňátka cestu snesla zcela bez problémů – žádné zvracení, čůrání nic takového. Venčení si nechali na zahradu. Všichni si tam štěńátka pomuchlovali, amoc je pochválili. Zahrádka zůstala celá (na rozdíl od té naší), štěňátka si tak 2x dala šlofíčka, pohríli si a na to, že jsou zcela v cizím prostředí neříkala vlbec nic. Byla v pohodě jako doma.

Cesta zpátky byla klidná, štěňátka skoro usnula, doma si pohráli, nabaštili se a v klidu udnuli venku na trávníku.

22.6.2012

Tak dneska nás čeká akce grilování s kamarády a hlavně s mazliči, kteří mi pomáhali se štěndy.

Štěňátka dostala velkou hračku – bazének… no vydržel jim cca 4 minuty, velká sranda, vodičky, cachtání a kousání..:-)

Fotečky z akce zde.

21.6.2012

Ráno nás probudila malá bouřka – nepršelo moc tak se šlo venčit, projít po zahradě, pohnout střívkama, aby bylo líp ke snídani. Cestou nás zastihla velká rána hromu, která znemenala pro štěnda úprk k domovu a ke kotcu, ovšem Aluška stála a koukala proč to jako dělají:-) pak ještě pár ran slabších a bylo to lepší. V baráku si toho rozhodně žádné štěně nevšímalo, měli pnlé krmítko a tak toho využili:-)

Napáječka – veliká sranda pro Athoska – napije se, a pak tlapkou hrabe do vody a pozoruje bublinky a vodu, kroutí hlavičkou.. a ták pořád dokola – je schopen vyčabrat i celou napáječku:-)) Asi to bude vodomil:-D

No a přes den zase svítí sluníčko a je hezky, tak jsou venku a spinkají na kemanech – no je trošku líp jak včera

V poledne se prošli, a dostali své oblíbené křidýlka..

20.6.2012

Štěňátka jsem dnes v poledne dala domů, do chládku, no moc chládek tu nemáme, ikdyž je to lepší než venku. Prospali se nabaštili a pokračovali ve spánku. Jak se začalo trochu ochlazovat dala jsem je ven. Jelikož jsem měla je t s Aluškou na pasení oveček (asi po 5 měsících ) mooc jsme se na to už těšili (teda já ano).

Po návratu nám bylo oznámeno, že štěnda se vydala sama na výlet k potoku..:-(( potvůrky malé tříbarevné – no, byly odchyceny a vráceny domů pouze dva se dostali až v vodě na ochlazení – Aramis – tedy pan domácí, a Atrey.. Vše dopadlo dobře jen je opravdu už musím hlídat, aby neutekli. Asi vymyslíme nějaké ochlazení na zahradě. 🙂

Večer si pohráli, polítali po zahradě a mohlo se jít spát, ovšem než se šlo domů, všichni usnuli venku:-)

a jak že pracuje maminka Alenka?


19.6.2012

úmorná jsou vedra… Štěňátka polehávají na kamenné podlaze, chodí se napít a semtam si vemou granulku.

Největší aktivita je ráno cca od 5 – 9 hodin, kdy je ještě celkem dobře. s dospelcema chodíme na louky a do Bečvy plavat (pár fotek ZDE), pak jsou doma a prospí celý den.

K večeru se začalo trochu „ochlazovat“ a tak jsem vzala partu štěňátek na malou procházku k potoku. Někteří si s velkou radostí smočili packy a bříška, jiní stáli na břehu a koukali co to je.. ale nakonec se odvážili všichni. Pak ještě cesta zpátky a bylo fajn.

Jako svačinku dostali tvaroh – to byla bašta.

Večer to bylo zase ródeo tajfunů – lítali po louce, daleko na konec, velikou srandu měli z trávy co byla pohrabaná na kopku, mohli si tam lítat a hrát si. Následovalo ještě derby do baráku, po baráku a zase ven..:-) Pak už jen posbírat ospalce, kteří se probrali a rovnou ke krmítku a vodě.

Jedna spací fotečka.

img_0355.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

18.6.2012

Dneska k nám dorazilo super video se štěndy co mám zpracovala Zuzka Batlová. Video ZDE

Jinak nastala horka, štěňátka si hodně hrají a pobíhají ráno.. už ve 4 nebo 5 jsou venku, to je chladněji. Pak k večeru začínají pořádně řádit. Přes den pospávají a chladí se ve stínku na kamanné podlaze.

přes den jsem štěnda vzala domů, zde je výsledek –foto.

Na baštu mají granulky. Dneska měli bez svačinku kuřecí krčky – to byla rychlost. Odpoledne dostali ještě jogurt a pak zase granulky.

17.6.2012

Dnes končí deník pro štěňátka Aidu  (bude bydlet nedaleko Prostějova) a Akima (ten bude kousek od Lešné).

Dopoledne si je odvezli jejich páníčkové, hlavně tak, aby neměli moc horko na cestu. Také hodně štěstí moji miláčkové.

No a zde zůstává Arwenka (Tína), Athosek – ti pojedou do nových domovů začátkem prázdnin. Arthurek a Atrey ti ještě stále čekají na ty své páníky.

16.6.2012

Tak všechna štěňátka co odcestovala – docestovala v pořádku, dnešní den skoro porospala.

Odpoledne přijela na návštěvu Soňka a Zuzka – štěnda mají spousty dalších fotek zde Děkuji za focení. Večer jsem opekli pár špekáčků a poseděli. Štěňátka jak se ochlazovala ožila a zase si pilně hrála než usnula.

15.6.2012

Tak dneska bylo ranní venčení kouzelné – všichni ven, vyčůrat, vyhodit bobek a hurá zpátky domů:-)) všech 11 svištíků jako na povel.

No a dneska končí tento deníček pro 4 štěňátka – Abbye, Alwina, All Love, Alice, a také pro Aramiska.

Dneska už budou spinkat ve svých nových domovech se svými rodinkami a začne se jim psát nový deník z nového domova…

Ostaní budou dále psát své zážitky zde.

13. – 14.6.2012

Štěňátka se pomalinku učí venči i mimo svůj kotec, je to parádní, všichni se vyhrnou ven a honem utíkají na ta svá místečka. V noci vydrží už skoro do rána – cca ve 4 vstávají, vyvenčí se a hurá zpátky domů. Dají si malou baštu nebo si pohrají a zase spokojeně usínají.

Venku nám počasí stále moc nepřeje, sice jsou štěnda venku v kotci, ale přeháňkami jsou venku na zahradě. Jsou hodně zvědavé pouštějí se stále dál a dál do zahrady, na dvorek, do stodoly:-)

Večer se topilo ještě v krbu, bylo vlhko a celkem chladno.

12.6.2012

Dnes byla štěňátka venku již od 5 hodin ráno, já jsem to konečně vystihla a žádné štěňátko se nestihlo vykadit doma, ale krásně se venčili venku – pohráli si, nabaštili se a usnuli v kotečku. Takže v bedně byli už byli jen loužičky.. Takže veliký pokrok!

10.6.2012

Velký den nejen pro štěňátka, ale i naši chovnou stanici! Přejímka vrhu A Suisse Perle.

Dopadlo no výborně, všechna štěňátka hodnocena jako standartní – tak to máme i písemně:-)

Protokol o přejímce vrhu dostanou noví majitelé při převzetí štěňátka.

Čas letí jako voda – nedávno se to narodilo a  ještě několik málo dní a štěňátka se nám rozjedou do všech koutů republiky, první z nich odjedou už v pátek.

Informace pro nové majitele a také pozvánka na akce nejen s berňáčky:

http://www.sojkovy-queenelsa.cz/tabor/ tyto akce máme moc rádi – je to bezva relax v krásném prostředí. Je to vhodné i jako rosinná dovolená, príma lidi a spousty pejsků. Je tam nejen společenská část, ale také výcvik, rady, besedy.

Queen Elsa je chs, kde se narodil otec našeho vrhu Love Me Queen Elsa. Také se těchto tánorů účastní se svými páníčky.

Všemi tlapkami doporučujeme – je to báječně strávený čas.

9.6.2012

Dneska byla štěňátka venku už od rána – jsou tak šikovná že sama po svých si to docupitali od své nocležny až do kotečku, kde mívají baštu a přes den spávají, pokud neusnou mimo něj:-)

Odpoledne měli návštěvu – přijeli se podívat na štěňátko – zatím se rozhodují tak uvidíme.

8.6.2012

Štěňátka měla hrací den – bohužel to nepřežil jeden balónek – moc je zajímají pískací hračky, balónky a přetahovadla. Začínají vyrážet do většího okolí kolem kotce, který berou jako svoji základnu.

Dneska také měli na večeři zpestření rybičkou.

Štěňátka byla opět odčervena.

6.6.2012

Ještě během noci se štěňátka budila, hrála si baštila.. to byl zase hlasitý budíček:-)

Ráno di šli pohrát a dokonce i Aluška si postupně začíná se štěňátky hrát. Velmi aktivní je Alice (Barča) pořád někde courá, lítá, ta na tom bude podobně jako Alenka velká – na jídlo není čas musím stihnout spousty věcí…

Malý Lavík ten se zase pořád o něco tahá – bude to asi obranář. Aida a Alwin ti okupovali při hře maminku, Arwen (Tina) ta bude asi dřevíčkář a kramář – najdu ji nejčastěji u krbu jak ukusuje šťalinky na zatopení. Arthur zase po chvilce řádění usnul jako špalek, Naše buchtička (Aramis) ten se prdolil kolem ostatních a pak také usnul. Ostaní se hráli spolu, to bylo vrčení, štěkání, lítání sem a tam..

Ještě bašta – docela jim chutnají už granulky nemočené, křupou a křupou..

Počasí se umoudřilo a štěnda jsou venku to jsou draci – je jich všude plno!! lítají štěkají taková radost z volnosti:-)

Dneska měli na svašinku rybičku – aljašskou tresku – no to byla dobrota!! to byl jen hukot. na další pak banán a piškoty..

Následovala zběsilé lítání, hraní, praní, přetahování.. Pak dvě mazlící návštěvy, štěňátka pak postupně usnula po zahradě i v kotci:-)

Dnes dostali také dáreček – napáječku – no někteří to berou jako bazének, ale je to báječná věc.

5.6.2012

Venku je ošklivo a tak štěňátka zůstávájí doma. Ven z bedny si zajdou zařádit a já to pak hodinu uklízím je to jak větrná smršť, ale bohužel ne dá se..

Na baštu dostali mix – jablíčko, mrkvičku, banán – výborná svačinka – moc jim chutnalo. Vyzkoušeli také kuřecí žaludky posekané – tak po tom se jen zaprášilo.

Odpoledne nastalo zase velké hraní, protože je čekal jeden z velkých večerů. Dorazily pomocnice s klecemi, protože transport takových rarachů bylo třeba zabezpečit. Jedno auto vezlo 6 malých pokladů a druhé 5 a Alušku. Transport přežili všichni ve zdraví pouze trochu hlasitější jedinci dávali najevo svoji nespokojenost. Nikdo neblinkal.

Na veterině nás už čekal pan doktor – nastalo chystání očkování. První šla na řadu Alenka jako vzor. Následovala kupa malých berňáčků. Prohlídka zda je vše v pořádku, poslech srdíčka, prohmat a mohla se dát včelička, převážit a další na řadu.

Následovalo trochu papárování a mohlo se jít na další část – tetování, štěňátka to nesla statečně bez velkého jekotu. Nakonec postupně skoro usnula. cestou zpátky bylo zase trochu vzrůšo, však doma už jen trochu vodičky a spinkat..

Štěňátka jsou natetovaná a číselko má barvu černou.

Velmi děkuji za pomoc Soně Valové, Monice Šnajdárkové, Zuzce Batlové!! Holky já vás nemít tak nevím.

Díky za trpělivost se smečkou také našemu panu doktorovi MVDr. Aleši Hrůzovi a MVDr. Aleně Krahulcové (mimochedem tohle je slečna po které dostala jméno naše Alenka )

2.6.2012

Dnes jsem byla na klubové výstavě v Rožnově jako pomocník:-)

Štěňátka doma odpočívala a vyčkávala příjezdu svého tatínka Lavíka:-) Pro Alušku to bylo příjemné překvapení, poznala ho a hnedle sním zase koketovala:-D . Cestou jsem vzala také nové zájemce o štěňátko, nakonec jejich sdíčko rozhodlo pro All Love – tak i on našel skvélé páníky. Doma na něj čeká velká kamarádka zlaťanda, tak bude mít i psí kamarádku. Moc se na něj těší a já jsem také moc ráda,  mohli také vidět Lavíčka a setkat se s jeho páníky:-)

Fotečky ze společného focení dětí a rodičů jsou, musíme jen vydržet než je zpracují a zveřejní:-) (odkaz bude přidán )

 

Vrh A Suisse Perle s rodiči Alenka a Love Me

 

564802_2952180502609_1290640235_n.jpg

 

 

Taťko poď si semnou hrát…

533050_226517387467466_1832326198_n.jpg

 

Lavíček okouzlil moje rodiče svou pohodou a klidem, ke štěndům se choval nenuceně, jako by to bydlel celou dobu.

 

No a ještě tu byla další návštěva z daleka kamarád Petr s rodinou(fotky), neteř a sestřenice z Mnichova Hradiště. Zase velká socializace a mazlení.

1.6 2012

na štěňátka se přijeli podívat další kamarádi  Petra se synem Jakubem a jejich hafani,- využili cesty na klubovou výstavu:-) , Tom, který má doma už 10letého berňáčka taky zkontroloval malé raubíře.  Štěnda mohla ven až odpoledne, dopoledne ná tu pršelo. fotečky budou také:-)

fotky od Peti Tomšejové  zde

31.5.2012

Štěňátka měla mít dnes očkování a tetování u našeho pana doktora – no, na očkování je brzo a tetovací čísla nemáme, tak jsme se domluvili na pozdější termín. tedy v týdnu po něděli.

30.5.2012

Mimina měli velmi odpočinkový den, pobývali venku nebo v kotci, žádné nové věci, jen si hráli a baštili. Maminku pořádně zlobí, ta už neví kam by před nima utekla:-( . Mlíčko jim včak ještě nechá vypít a to v případě, že mají v krmítku něco dobrého, tak jim to zkrátka slupne:-)

Včer dostanou štěníci pro změnu ovesnou kaši, tak uvidíme zda jim to Aluška nechá nebo se jim tam zase vetře, no myslím, že raději bude spinkat v kuchyni.

28.5.2012 + 29.5.2012

V pondělí zažila štěňátka venké vzrůšo, byla venku když se blesky oznamovali bouřku, a jejich reakce, první byla zstavíme, co to je?? Aha nic tak si hrajem a spíme dál:-) Bohužel se pak rozpršelo, ba přílo lilo jako z konve, takže se přestěhovala domů.  Doma dostali kuřecí křidýlka na hraní a baštu jako zákusek – no někteří se divili, jiný se na to vrhli jako by byli týden hlady:-) pak následovala siesta. Zat o večer to bylo jak uragán – hraní, štěkání, kvičení a spát ne a ne.. Tak si pohráli až do své pozdní večeře a to byla další bašta – ochutnali krupičnou kašičku s granulkama.. další hraní, ale do 10 minut bylo ticho… usnuli jako špalci:-))

V úterý už byla venku zase hezky tak šla štěnda ven, tentokráte ne do své provizorní klícky, ale navštívili aluščin kotec s boudou a výběhem.. to bylo zkoumání, lítání sem a tam. aluška Chuděrka chtěla si vyskočit na boudu, nepovedlo se tak jsem ji odvedla domů, v poklidu se nabaštila a udnula.

Štěňátka čekalo venku překvapení, každé dostalo velé kuřecí křídýlko FOTKY moc si to užili, konečně venku a mohla si odcházet kam chtěla:-) někteří se pokoušeli také krást sousedovi, soused si to však vrčením uchránil:-) pouze dvě křidýlka ukradla Jesinka, následně byla odvedena domů.

Večer se štěňátka moc pomazlila s našima a já je odnášela domů. Doma se nabaštili a spali až do 4 rána:-))

Z venku jsou i videa – musím je zpracovat pak je sám sem.

27.5.2012

další den otevřených „dveří“ dopoledne se stavili podivat a pomazlit se sBarunkou ( bez mašličky ), dorazila velká návštěva od psí tety Arisky (Ariska Valašský Rytíř) – dovezli spousty dobrot a hraček – moc děkujeme:-). Následovala návštěva pro Alwinka – konečně se také dočkal své malé paničky Natálky – a musím prozdadit, věděl přesně ke komu patří, šel hrdě přímo za ní, nakonec usnul pod jejich autem. Ještě se stavila Soňka, Monča a Lucka – mazlící tety co nafotily další portréty fotek štěňátek v 5 týdnech. Zkusili jsme posadit a vychotit všechna štěňátka najednou – no nevím zda to bude použitelné:-)

stene-a-monca.jpg

 

 

 

 

 

 

Monča domlouvá štěndu aby stálo v postoji:-))

476163_419802471384691_100000648244706_1393511_1445228711_o.jpg

 

 

 

 

 

 

Snaha vyfotit je v řadě:-))

Fotky od Ariskových zde

aby toho nebylo málo ještě jsem je kontrolně převážila – váhy jsou v tabulce u štěňátek.

Takže náročný víkend mají štěníci zasebou – napapaní spinkají.

26.5.2012

Nastal návštěvní víkend pro štěňátka – také veliká socializace. Přijela návštěva podívat se na Aidušku – moc se jim líbila. taky se stavila Soňka se Zuzkou, která dovezla štěňátkům spousty hraček (malý plyšáci udělali velkou radost ). Jelikož byly kousek od nás závody v parkurovém skákání koní, stavila se také kamarádka Monča. Odpoledne dorazili děti od sousedů což je velká tlupa, ještě focení s dětmi z nedalekých chate. S piškoty dorazili taky Hořanští a Jeska i Aluška si mohly ocásky ukroutit:-)) Hlavně Jessinka, která měla piškotový ráj:-). Den pomalu končil. Než šla štěňátka spát stačila také zahradničit – bohužel to odnesla rebarbora a minikosatečky a zálibně se začínají blížit k tůjím…:-))

25.5.2012

Štěňátka jsou od rána venku – jen co trochu oschne rosa, už si užívají teplé počasí. Moc se jim venku líbí, můžou lítat, hrát si.. pak se nabaští a postupně usínají, některým padá hlavička už nad krmítkem:-)

Další ochutnávka – tentokrát jogurt na granulky, tak to bylo jako by týden nejedli! spadlo to do nich až jsem sama koukala s jakou rychlostí!

Odpoledne měli také trochu telecího masíčka (žádné kupované – domácí 100% bio z našecho chovu) na a to byl další fičák:-)) ani jsem nestačila vytáhnout foťák.. takže příště:-)

23.5.2012

Štěńátka si užívají krásného počasí venku, jsou v ohrádce kde pospávají a jinak jsou i na volno, to řádí hrají si, nebo zlobí maninu Alenku.

Dneska ochutnali další dobrůtku – domácí tvaroh – no to byla laskomina! Speciálně pro Tínu (Arwen), která pořád otvírala papulku a chtěla další a další kousek. Také ostatním to chutnalo, ale dávali přednost hraní..

Jedno malé zjištění o Alici (Barča – bez mašličky) asi to bude automechanik – jako jediná objevila krásu podvozku a při první příležitosti zdrhá pod auto..

22.5.2012

nastal čas aby štěňátka dostala své hračky, zatím je fleesové ale i to se jim líbí. Věnovala jsem jim také hada se kterým si už Aluška nehraje – ta má ráda své krysečky, ty jí bohatě stačí:-)

malá ukázka  zde.

Odpoledne byla štěnda zase venku, tentokrát i mimo ohrádku, Alenka si s nima dokonce chvílemi i hrála, ale také jim vysvětlila, že pokud ji budou při krmení kousat odchází… Odešla a několikrát:-)

Také meli opět mazlící návštěvu kamarádka Soňka s Míša – štěnda byla umazlina až ke spánku:-)

Od Soňky dostali krásné nové vodítka a já zázvorové sušenky 🙂  Míša dovezla něco na zoubek Alence a Jessince a také malým rarachům.

 

img_0223.jpg

 

Fotečky zde.


21.5.2012

Nové album spinkání .

odpoledne byla štěňátka zase venku, už si začínají zvykat. Také měli významnou návštěvu – přijela kamarádka Jana z ChS Valašský Vrch – v této stanici má domov Alenky tatínek Ch BAX WIMPEGO (letos mu bylo 7.5. 9 let, stále je to čipera). Dojela se podívat na nadílku spolu se svým synem Honzíkem, který si si štěňátky krásně pohrál a my si  mohly trochu popovídat.- následovalo uklizení štěňátek domů, a ty chvilku řádili a za 5 minut už spali jako dudci až do večera:-)

20.5.2012

Dneska opět štěňátka pobyla venku, ven také dostali mlíčko a také pila od Alenky, kterou totálně vysáli:-).  Byli venku dýl než včera. Venku pospávali a také si již pohráli, po návratu do bedny, jako když střelí, už bylo zase velmi živo a veselo – jak říkám mnohem lepší než „plazma“.

Proběhlo focení portrétů, několik momentek – snad vyjdou dobře, jak je kamarádka Soňa zpracuje –  zde prolink.

Zítra se snad již uzpůsobí Aluščin kotec s výběhem pro štěnda a budou moci být tam, ale zatím jen přes den a pokud bude hezké počasí.

19.5.2012

Dnes bylo opět slunečno, tak štěňátka mohla zase na chvilku ven, v ohrádce pobyla s Aluškou, pospávali, baštili mlíčko. Moc si venku nehrála, spíše odpočívala. Měli dneska návštěvu – děti z blízských chatek se přišli podívat na štěňátka – nejvíce se jim líbila Arwenka (Tínuška) a Alice (Barča) obě si mazlení užívali, spokojené. další štěňátka se také pomazlila. Večer ještě přijeli kamarádi Peťa a Monča spolu se Soňou – také si mrňátka pomazlili.

img_0172.jpg

img_0171.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Dnes také proběhlo opětovné odčervení a vážení – aktualizace vah je již v tabulce.

Štěňátka poprvé ochutnala domácí syrovátku, čerstvou a moc jim chutnalo.

Alenka ještě stále kojí, ale už to mrňatům nestačí takže to mají spíše jako předrm, nebo zákusek:-)

18.5.2012

Dnes nadešel jeden z velkých dnů štěňátek:-) Počasí se nám konečně umousřilo, trávník je posekaný, tak mohou poprvé vyrazit nejen za velkou zeď, ale až za velké dveře, ven. Dostali ohrádku, první dojem z travičky a sluníčka – to bylo křiku, a kňourání. Pak očuchávání, a snaha uniknout ze sluníčka. Tak jsme je nadkryla, usnuli. Pak se venku nakrmili, přijela návštěva – kamaráska Ivka s přítelem Martinem a mohla začít socializace:-) Dovezli dárečky pro Jessinku a Alenku a jeden ohromný pro Alenku:-) Moc děkujeme:-)

Fotečky z první venkovní návštěvy zde.

16.5.2012

Dnes proběhla malá změna – zvětšení prostoru který mají štěňátka vyhrazený, porodní bedna se roztáhla, tak mají více místa. Při předělávce byla štěňátka přítomna, ze začátku pro ně byl zvuk akuvrtačky nový, nevěděli jak se chovat, po 3 šroubkách už se začínala velmi živě zajímat cože to je za věc co tak vrčí. Nejvíce byla přítomna Abbye (červená) asi to bude dobrý pomocník. Jiná štěňata využila možnosti se nakrmit u mámy Alušky, ostatní to vzala se svým klidem, celé to prospala.

Krmení v ranních hodinách:

img_0134.jpg

 

 

 

 

img_0135.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Jinak mají štěňátka novou velkou zábavu – tahat paničku za tepláky, začínají okusovat a tahat vše co jim přijde pod čumáček.

malinká ukázka hry:

 

 

15.5.2012

Štěňátka se mají čile k světu, jsou čím dál šikovnější, už se snaží i více pobáhat. Maminku ovšem skoro týrají, takže u kojení ji skoro nejde udržet, ale ještě se stačí napít. Pak začala dostávat kašičku z granulek a mlíčka, po té sice odcházejí zapatlaní, leč spokojeně usínají s plným bříškem.

Také dneska dostali nové korýtko – tak aby přístup ke kašičce měli pohodlný, ikdyž se snaží přes sebe přelézat, neboť co kdyby ten druhý měl něco lepšího:-)

Snad již konečně vyjde počasí a štěňátka se budou moc vydat ven na velký průzkum na travičku.

13.5.2012

Dnes měla velký den Alice (bez mašličky) přijela se na ni podívat nová rodina. Jsou moc príma a moc se na ni těší, bude byslet u domečku s velkou zahradou.

Odpoledne dojeli holky Zuzka a Soňa na návštěvu – pomohli mi převážit štěnda, Zuzka dala nové mašličky. Jsou vidět pokroky ve vahách. Holky štěnda také přikrmila štěňěčím mlíčkem. Štěňátka jsou spokojená, hravá a po hře, nakrmění spokojeně usínají. Aluška dneska hodně prospala a odpočívala.

12.5.2012

Nastal zlomový den – mimina se musí vrátit do bedny, nelze je mít zcela na volno, už prozkoumaly i kuchyň a přišli na to, že tam maminka odpočívá – a vmžiku se přisála k cecíkům. Začínají pořádně maminku stíhat, když si na chvilku sedne už jsou u ní a nedají pokoj. Takže se vrátila do bedny, sice se jim to moc nelíbilo, hold zmenšil se jim životní prostor :-). Místnosti byly debordelizovány. na kojení se dávají k Alence, nebo chodí do bedny. Hry jsou čím dál hlasitější. Večer nastal čas poprvé ochutnat mlíčko jiné než od maminky, chutnalo. Štěňátka josu šikovná a po chvilce snažení a prskání misečku vysála.

Dneska měli štěňátka také velkou návštěvu – dorazila Daniela a Tom. Dani také se svým foťákem (tak se těšíme na fotečky). Děkujeme za návštěvu a pomazlení se s mrňátky.

Fotky

11.5.2012

tak a máme tu malou armádu psích mimin co jsou všude pod nohama a skoro není kam šlápnout. Už se mezi sebou trochu škorpí, štěkají na sebe a začínají si hrát. Stále objevují prostor za velkou zdí 🙂 Většinu času jsou mimo porodní bednu.

8.5.2012

Štěňátka se opět vydala na průzkum prostoru za velkou zdí. Tentokráte to bylo o trochu klidnější a porařilo se natočit i video.

Odpoledne dojely holky Soňka a Zuzka a nastalo velké focení, převážení a přemašlení:-) fotodokumentace z tohoto se připravuje. Velké pomazlení se štěňaty. Tty se po náročném odpoledni nabaštili od mamči Alči a usínali s cecíky v tlamičce.
img_0101.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Ještě jedna novinka – začínají se jim už klubat první zoubky.

7.5. 2012

Štěnátka se sama vydala na průzkum okolí, naštěstí pod dohledem takže se obratem vracela zpátky, což vedlo ke zvednutí výšky vchodu u porodní bedny:-). Jak se to stalo? já dala deku na které jsou zvyklá se kojit těsně před podorní bednu a jejich úprk za maminkou byl tak rychlý, že jsem ani nestihla štěňata vracet zpět:-)

6.5.2012

Ranní vstávání a krmení – 5:59hod.

img_0002.jpg

5.5.2012

Štěňátka mají za sebou první odčervení a týdenní vážení. Odčervení bylo docela zajímavé, jak jsou už tito malincí tvorečkové silní a umí se kroutit:-) nicméně se povedlo a všichni dostali svou dávku pasty.

Stále lépe chodí, červená už to zvládá bravůrně a ostatní se nenechávají zahanbovat. Sv. růžová  (Aida)bude zřejmě malá cestovatelka zvědavá, pořád by někde courala, tedy pokud nespí:-)

Tm. Modrý (Aramis) tak to bude asi velmi silný pejsek – když jde o baštu bere to hlava nehlava a většinou je úspěšný a už v tomto věku je velmi silný s ostrými drápky:-)

 

 

img_9994.jpg

Ano, baštit musí všichni nejen mimča

3.5.2012

Štěňátka se mají k světu, byla doplněna fotogalerie jednotlivých portrétů. Maminka Alenka nám papá seč jí chlebárna dovolí:-) – zatím stále kojí a štěňátkům to plně stačí.

Již jsou vidět pokroky, otevírají se jim očka, pomalinku se staví  na zadní nožičky a krůčky jsou každý den jistější. Začínají se projevovat i svou hlasitostí, poštěkáváním, mírným vrčením nebo vrněním.

Alenka už si troufá na trochu delší procházky – časově tak kolem 15-20 minut, pak se hrne zpět. Ve dne již pospává mimo bednu.

1.5.2012

Štěňátka se začínají stavět na své vratké nožičky, při příchodu Alenky do porodní bedny je to jako rej, všechna se hrnou co nejrychleji na baštu. Stáje jsou pouze kojena.

29.4.2012

Štěňátka mají týden – stále jsou kojena – mléka má Alenka dosti pro všechny – jen se musí hlídat aby štěnda sála pořádně z každého struku – odčas vynechávají a pak to musí napravovat v noci 🙂

28.4.2012

Přijela se na štěňátka podívat kamarádka Zuzka – pomazlila se miminy, s maminou.

25.4.2012

Kontrolní vážení – štěňátka prospívají, jsou klidná po krmení usínají.

23.4.2012

Proběhlo prní focení portrétů štěňátek – ty jsou k nahlédnutí zde, pod jednotlivými jmény štěňátek.

 

22.4.2012Narodilo se 11 štěňátek:

7 pejsků – Aramis, Atrey, All Love, Arthur, Athos, Alwin, Akim

4 fenečky – Arwen Tina, Abbye, Aida, Alice

Porod proběhl naprosto v klidu, bez nutného zásahu veterináře. První pejsek přišel na svět 07:25 hod. a poslední fenečka 14:56 hod.

Následovala cesta na veterinu, 3 pejskům byly odstaněny paspárky, novopečená mamina byla zkontrolována – vše v pořádku.

Při porodu mi asistovala kamarádka Soňa – moc děkuji za pomoc, byl to fakt náročný den.